Ken Schoolland

Przygody Jonatana

Ilustracje: Michał Motłoch.
Oprawa: twarda.
Rok wydania: 2007.
Ilość Stron: 208.
ISBN: 978-83-922697-1-7
Ilustracje: Ponad 50 barwnych, satyrycznych ilustracji, wykonanych ręką artysty!
Dodatkowo: polska i angielska wersja audio na CD!

Książka wydawnictwa Aspekt

Przygody Jonatana – Przygoda, sensacja, dramat, komedia, edukacja w jednej książce i cenie. Dotychczas przełożona na ponad 50 języków i opublikowana w tyluż krajach świata, budzi zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uhonorowana nagrodami na kilku kontynentach. Zawiera polską i angielską wersję audio na płycie CD w formacie mp3.

Jonatan mieszka w małym portowym miasteczku pomagając w sklepiku swoich rodziców. Popołudniami rodzice pozwalają mu wypływać samotnie małą żaglówką na zatokę. Pewnego razu zrywa się gwałtowny sztorm, który porywa łódkę Jonatana w nieznane. Po wielu dniach dryfowania, ocean wyrzuca pokiereszowany jacht chłopca na brzeg dziwnej wyspy o nazwie Korrumpo. Jonatan spotka tu wiele osobliwych postaci, od których dowie się o dziwnych zwyczajach panujących na tej egzotycznej wyspie. Każda rozmowa, każde spotkanie i każdy rozdział, będą zbliżały go do poznania prawdy o istocie wolności osobistej. Dostrzeże też powab płci pięknej. Zobaczy rzeczywistość pozbawioną zasłony, utkanej z pozorów i powierzchownych, tradycyjnych przesądów. Pozna prawdę o życiu, toczącym się na tej odległej, zamorskiej wyspie. Czy tylko zamorskiej i odległej?… Przekonaj się sam!

Ken Schoolland – profesor nadzwyczajny ekonomii i nauk politycznych na Hawaii Pacific University w USA, jest również dyrektorem w Międzynarodowym Stowarzyszeniu na rzecz Wolności Osobistej ISIL. Wykładając na Hakodate University w Japonii i podróżując po wielu krajach świata, obserwował różne tradycje i kultury.

Bez wątpienia przedstawia w bardzo prosty i przystępny sposób fundamentalne, życiowe zasady. Pełna wyobraźni, niesłychanie pożyteczna książka.

– Milton Friedman – laureat Nagrody Nobla

Powinno się przesłać 560 egz. tej książki na adres Sejmu i Senatu RP! Książkę należałoby też nakazać zakupić Ministerstwu Szkolnictwa i rozdać darmo wszystkim uczniom szkół gimnazjalnych i średnich, może po przeczytaniu zmieniać zechcą własny kraj, miast uciekać za granicę. A Ty czytelniku nie czytaj głupot na okładce tylko zabieraj się do czytania, bo jutro musisz przekazać książkę najbliższej osobie! P.S. Mądrzejszej opowieści dawno nie czytałem!

– Tadeusz Drozda – satyryk, publicysta, postać TV.

Kończę czytać Jonatana.Wspaniały!

– (bd)