Marian Bielicki

Opowieści Szidikura

Ilustrator: Michał Motłoch
Cena: 69,00
Wymiary: 165x235x25mm
Waga: 950g.
Liczba stron: 336
Oprawa: twarda, folia mat., lakier wybiórczy
ISBN: 978-83-959867-1-0

Nasi patroni

Książka wydawnictwa Aspekt

Opowieści Szidikura nie są zwykłymi bajkami.
To pobudzająca i inspirująca podróż przez tajemniczy świat Tybetu, ze szczyptą magii i egzotyki, wciągająca jak najciekawszy film.

Dla dzieci i młodzieży jest wspaniałą szkołą kształtowania charakteru, otwierającą w ich sercach drzwi, prowadzące do ukształtowania dobrej, harmonijnej osobowości.

Dla dorosłych, których oczy widziały już dużo, a uszy słyszały niejedno, będzie powrotem do źródła, za którym nieuchwytna tęsknota zapisana jest w głębi każdego z nas.

Skąd byśmy nie przyszli i dokądkolwiek nie podążali, do jakiego narodu należymy bądź jakim językiem mówimy – to wartościami cenionymi przez wszystkich są: Prawda, Miłość, Przyjaźń, Wierność, Wytrwałość, Szacunek, Pracowitość, Odwaga, Sprawiedliwość, Mądrość, Umiarkowanie, Cierpliwość – i może ponad wszystko – Radość Życia!

Autorowi Marianowi Bielickiemu, jako jednemu z nielicznych Europejczyków, dane było na początku lat 50-tych XX wieku podróżować po Tybecie. Zafascynowali go spotkani tam ludzie, odcięci od świata niebotycznymi zaporami górskich łańcuchów, żyjący tradycją, nakazami własnej religii, filozofii, moralności i obyczajów. Spędzając z nimi dnie na wędrówkach i noce przy ogniskach postanowił spisać przekazywane mu opowieści, z których powstała ta niezwykła książka.

Obecne wydanie zostało zilustrowane przez Michała Motłocha – artystę, który potrafi uchwycić tekstowy wątek i nadać mu postać żywego obrazu.

Przeczytaj darmowy rozdział

Zobacz spis treści