Skąd i dokąd?

Wydawnictwo ASPEKT powstało w marcu 2006 roku, wraz z wydaniem swojej pierwszej pozycji wydawniczej, którą jest wielokrotnie wznawiany i cieszący się stałą popularnością „Wolny wybór” Miltona i Rose Friedman.

Oprócz wydanych pozycji książkowych nasze wydawnictwo sprowadziło do Polski film „Wolny wybór” z Miltonem Friedmanem, który został wyemitowany w TVP, jak i dołączony na DVD do jednego z wydań książki. Z kolei we współpracy z Centrum im. Adama Smitha (CAS) i dziennikiem Rzeczpospolita udało nam się wydać DVD zawierające film pt. „Potęga Wyboru” – będący 90-minutową biografią Miltona Friedmana – nakład ok. 150 tys. egzemplarzy dołączony do gazety! 

Ilustracje stworzone do książki „Przygody Jonatana” dla naszego wydawnictwa zostały następnie wykorzystane w kilku innych edycjach tej książki na świecie min. w Indiach, Wietnamie, Afganistanie, Rumunii, Mongolii, Bośni i Hercegowinie. Wydane przez nas angielskie wydanie „Przygód Jonatana” trafia do wielu krajów świata – oprócz Europy również do obu Ameryk, Afryki i Azji.

Aktualnie ASPEKT rozwija projekt związany z książką „Opowieści Szidikura i inne bajki tybetańskie”. Zamierzamy doprowadzić do produkcji gier: elektronicznej i planszowej, opartych o fabułę książki, jak i znaleźć wydawców dla zagranicznych wydań książki.

 Zapraszamy do współpracy!

Nasze wartości

Wolność

Harmonia

Przedsiębiorczość

Zaproszenie do współpracy

Patronat książki Opowieści Szidikura