AKTUALNA PROMOCJA:

10% rabatu na zakup książek Wydawnictwa Aspekt

Polactwo Rafał Ziemkiewicz

Polactwo - Rafał Ziemkiewicz

Cena: 15,00PLN

Zamów teraz

oprawa miękka
stron 281
wymiary: 145x205mm
ISBN: 83-89011-41-7
Wydawnictwo Fabryka słów 2004


 

Fragment z książki:

"Politycy kłamią - tego można się dowiedzieć w pierwszym z brzegu sklepie, barze, pociągu, wszędzie tam, gdzie rodacy mają chwilę czasu, żeby powymieniać uwagi o otaczającej ich rzeczywistości. I kradną, doda każdy zagadnięty w taki sposób rozmówca. Nie ma dwóch zdań: politycy to banda oszustów i złodziei.

Ale skąd ta banda oszustów i złodziei się wzięła? Kto ich wybrał do Sejmu, Senatu, kto dał im prawo zasiadania na najwyższych w państwie stołkach? Czy to możliwe, że w kraju zamieszkanym przez ludzi przyzwoitych, brzydzących się kłamstwem i dorabianiem na lewo, ludzi, którzy bez trudu potrafiliby się publicznie rozliczyć z każdego posiadanego grosza - nagle, jakimś podstępem, prześlizgnęła się do władzy tak liczna banda obwiesiów?"

"Mieliśmy w wojsku takiego majora, z pozoru człowiek dość kontaktowy, więc przy jakiejś okazji kolega, z wykształcenia ekonomista, zaczął mu tłumaczyć przyczyny, dla których gospodarka kraju pada - a był to koniec roku 1988. Od przyczyn przeszedł kolega do środków zaradczych, tłumaczy, że ceny muszą być ustalane według gry popytu i podaży, a nie kosztów, że trzeba uwolnić mechanizmy rynkowe, obywatel major słuchał tego wreszcie przez jakiś czas, po czym wzruszył ramionami i parsknął: >>a co wy mi pierdolicie o farmazonach, podchorąży, jak tu się toczy ostra walka polityczna."

dodaj komentarz książki

pokaż komentarze

© Copyright Aleksandra Haładus, zarządzanie stroną: Marek Gluza Supported by EuroTreatMed