AKTUALNA PROMOCJA:

10% rabatu na zakup książek Wydawnictwa Aspekt

Droga do zniewolenia Friedrich August Hayek

Droga do zniewolenia - Friedrich August Hayek

Cena: 22,00PLN

Zamów teraz

Oprawa miękka
stron 270
wymiary: 145x205mm
ISBN: 83-86225-11-4
Wydawnictwo Arcana 2005.


Tytuł książki w zasadzie w pełni opisuje jej treść. Laureat Nagrody Nobla w przystępny sposób przedstawia prawdę o polityce i ekonomii. Swoją książkę autor zadedykował socjalistom wszystkich partii!

 

Fragment z książki:

"(...)Znamienny jest fakt, że niewielu planistów zadowala się stwierdzeniem, iż centralne planowanie jest przedmiotem pragnień. Większość utrzymuje, że nie mamy wyboru, a okoliczności, nad którymi nie panujemy, zmuszają nas do zastąpienia konkurencji - planowaniem. Z rozmysłem kultywuje się mit, że wstępujemy na tę nową drogę nie z własnej i nieprzymuszonej woli, ale dlatego, że konkurencja podlega samorzutnej eliminacji na skutek zmian w technologii, których ani nie możemy cofnąć, ani też nie powinniśmy ich powstrzymywać. (...)"

Nikt w społeczeństwie opartym na wolnej konkurencji nie może sprawować nawet cząstki tej władzy, jaką sprawowałaby socjalistyczna komisja planowania. Jesli zaś nikt nie może świadomie używać tej władzy, to twierdzenie, że składa się na nią władza wszystkich kapitalistów wzietych razem, jest naduzywaniem słów."

dodaj komentarz książki

pokaż komentarze

© Copyright Aleksandra Haładus, zarządzanie stroną: Marek Gluza Supported by EuroTreatMed